1. Uzyskaj wstępną informację
Należy skontaktować się z Wydziałem Techniczno-Inwestycyjnym w celu uzyskania wstępnej informacji o technicznych możliwościach podłączenia:
tel.: 89 524 12 11
fax. 89 524 02 10
ul. Słoneczna 46, pokój nr 112 (I piętro)
2. Złóż wniosek
Po uzyskaniu potwierdzenia z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego o możliwości rozpoczęcia procedury formalnej, należy wystąpić z pismem o zapewnienie dostawy ciepła z miejskiej sieci ciepłowniczej lub w przypadku posiadania danych technicznych przyłączanego obiektu, wypełnić i złożyć „Wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci ciepłowniczej”.
Wniosek można pobrać w siedzibie MPEC Spółka z o.o. lub TUTAJ. Pismo lub wypełniony wniosek należy wysłać pocztą na adres Spółki lub złożyć osobiście w Kancelarii MPEC (pokój nr 2).
3. Otrzymaj „Warunki przyłączenia…” wraz z projektem Umowy o przyłączenie
Po dokonaniu szczegółowej analizy techniczno-ekonomicznej, wnioskodawca otrzymuje od MPEC „Warunki przyłączenia węzła cieplnego do sieci ciepłowniczej miasta Olsztyna” wraz z projektem Umowy o przyłączenie. Umowa zawiera zasady finansowania i realizacji inwestycji.
4. Realizacja inwestycji
Po podpisaniu umowy o przyłączenie, następuje realizacja inwestycji wg ustaleń zawartych w umowie o przyłączenie.
5. Podpisz Umowę Sprzedaży Ciepła i korzystaj z dostarczonego ciepła
W celu korzystania z dostarczanego ciepła należy podpisać Umowę Sprzedaży Ciepła. Za podpisanie umowy odpowiada Dział Obsługi Odbiorców Ciepła:
tel. 89 524 12 08
email: boo@mpec.olsztyn.pl
ul. Słoneczna 46, pokój nr 117 (I piętro)
6. Wymagania dotyczące parametrów instalacji odbiorczych
Z uwagi na dynamiczny rozwój budownictwa energooszczędnego (procesy termomodernizacyjne istniejących budynków, nowe standardy energetyczne dla powstających obiektów), konieczność dostosowania do polityki energetycznej Unii Europejskiej oraz potrzebę poprawy efektywności energetycznej sieci ciepłowniczej i instalacji odbiorczych, konieczne jest obniżenie parametrów instalacji odbiorczych centralnego ogrzewania oraz ciepła technologicznego.
W związku z powyższym informujemy, że maksymalne, akceptowane przez naszą Spółkę parametry obliczeniowe instalacji odbiorczych centralnego ogrzewania oraz ciepła technologicznego to 70/50 ° C (zasilanie/powrót).
Powyższe pozwoli na wieloaspektowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej, zarówno na poziomie wytwarzania, przesyłu, a także konsumpcji energii. Ponadto ułatwi to dążenia naszej Spółki do osiągnięcia statusu efektywnego systemu energetycznego.
Zwracamy się z prośbą o uwzględnianie powyższych parametrów przy składaniu wniosków o określenie warunków przyłączenia.