pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze będzie cieplej...

Wspieramy aktywność pracowniczą

 • Odrobina ciepła w prezencie

  dodano: 2013-05-27 11:58:00

  O godzinie 9:30 pod Domem Dziecka przy ul. Korczaka w Olsztynie zaczęły pojawiać się pierwsze samochody terenowe. Fascynacja dzieci rosła wraz z coraz większą liczbą terenówek. Słychać było okrzyki: „Ja jadę tym, albo nie, tamtym!”.

  Kiedy dzieci zajęły miejsca w wybranych przez siebie autach, ruszyliśmy jedną kolumną w stronę polany Kielarskiej. Widok 15 aut terenowych w pełnym rynsztunku wzbudzał ogromne zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale także mieszkańców Olsztyna.

  Na polanie czekały na nas kolejne atrakcje m in. Biegi o Puchar Nadleśniczego Olsztyna organizowane przez Nadleśnictwo Olsztyn. Po uroczystym powitaniu zabraliśmy ze sobą napoje, mapy i ruszyliśmy na podbój okolicznych lasów. Naszym zadaniem było odnaleźć i sfotografować punkty orientacyjne zlokalizowane na wytyczonej trasie. A przyznać trzeba, że nie było łatwo. Dzieci skutecznie dopingowały swoich kierowców, było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Wszystkie załogi dzielnie i zawzięcie szukały kolejnych punktów, nikt nie dał za wygraną i ostatecznie, po kilkukrotnym objechaniu trasy, każdy mógł pochwalić się zaliczonym zadaniem.

  Po pierwszej próbie ponownie zjechaliśmy na polanę, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Zapach ogniska, pieczona karkówka, kiełbaski i bigos dodały nam nowych sił. Dla dzieci była to okazja do przejażdżki quadem i pobiegania po polanie. Słodkie lenistwo przerwało nam kolejne zadanie i kolejne punkty do odnalezienia. Znów zabrzmiał dźwięk silników i terenówki ochoczo wyruszyły pod stromą górkę, budząc ogromny podziw i aplauz dzieci. Jednakże i tym razem zadanie zostało przez wszystkie zespoły celująco wykonane, nikt nie odpuścił, a i zabawa trwała do samego końca.

  Po całym dniu zabawy nadszedł niestety czas rozstania. Wszyscy uroczyście zjechaliśmy na polanę Kielarską, gdzie rozdano nagrody - dla dzieci były to upominki i słodycze, a dla kierowców - certyfikaty dobroczynności oraz pamiątkowe kubki, ufundowane przez MPEC. Nie zabrakło podziękowań, uśmiechów i żartów. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i po raz ostatni kolumna terenówek wjeżdża pod stromą górkę, a potem mknie w stronę Olsztyna, aby odwieźć dzieci do Domu Dziecka.

  Akcja charytatywna „Podaruj odrobinę ciepła”, zorganizowana 25 maja 2013 roku to kolejny przykład działań społecznych pracowników wspieranych przez Spółkę MPEC. Współorganizatorka akcji i autorka barwnego sprawozdania, Małgorzata Polakowska-Trzeciak to pracowniczka Działu ds. Organizacji i Zarządzania. Serdecznie gratulujemy wspaniałej inicjatywy.

Zdjęcia

Aktualności

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: 18.9 °C
Prędkość wiatru: 2.0 m/s
Nasłonecznienie: 13.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 765.8 m3/h
Moc źródła ciepła: 22.8 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 68.0 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 41.3 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 992.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 30.6 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 67.0 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 41.0 °C

facebook