pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze
będzie cieplej...

Budowa węzłów cieplnych

Węzeł cieplny to serce każdej instalacji wewnętrznej. Jego sprawność i precyzja pracy decydują o naszym komforcie. Te właśnie urządzenia Spółka MPEC od kilku już lat produkuje, remontuje i modernizuje.

Doświadczenie i kwalifikacje pracowników, stosowanie sprawdzonych podzespołów renomowanych firm, takich jak Grundfoss  i Wilo, to gwarancja końcowego sukcesu.

Główną zaletą produkowanych w MPEC nowoczesnych, kompaktowych węzłów cieplnych, jest możliwość ich dwu – lub nawet trzyfunkcyjnego działania: ogrzewanie, przygotowywanie ciepłej wody oraz współpraca z centralami klimatyzacyjnymi oraz wentylacyjnymi dużych i średnich obiektów. Każdy z takich węzłów jesteśmy w stanie przygotować do pracy u odbiorcy – według jego własnych projektów lub  zleconych nam do wykonania.

Zwracamy uwagę, że montowane u nas węzły wyposażone są w pełen zestaw automatyki pogodowej. Pozwala to na optymalizację pracy węzła i racjonalne - powiązane z temperaturą zewnętrzną – przekazywanie ciepła do instalacji wewnętrznej.

Na życzenie odbiorcy, możemy także wyposażyć węzeł w moduł zdalnego odczytu zużycia ciepła, mocy chwilowej, maksymalnej, czy przepływu. Raporty z odczytów dają możliwość zaplanowania mocy zamówionej na kolejny sezon. Są również bardzo pomocne przy przewidywanej termomodernizacji danego obiektu.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Warto. Dla komfortu…


KONTAKT
Sekcja ds. Handlowych
tel. 89 524 12 52
fax. 89 524 02 10
e-mail: tmuszynski@mpec.olsztyn.pl

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: 11.4 °C
Prędkość wiatru: 0.3 m/s
Nasłonecznienie: 1.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 812.1 m3/h
Moc źródła ciepła: 25.1 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 68.1 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 41.2 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 742.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 25.4 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 71.0 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 41.9 °C

facebook