pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze będzie cieplej...

Serwis mufujący

Mittel TSC® - Unikalny, sprawdzony system elektro-zgrzewanych złącz mufowych

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie oferuje serwis wykonania najwyższej jakości połączeń mufowych na rurach preizolowanych. Zatrudniamy certyfikowanych techników do wykonywania muf elektro-zgrzewanych w systemie Mittel TSC®.

Rurociągi ciepłownicze reprezentują znaczące inwestycje, które zwracają się dopiero po wielu latach użytkowania. Ważne jest zatem aby maksymalizować ich okres nieprzerwanej pracy. Mufy mają stosunkowo niski udział w strukturze kosztów nowej sieci ciepłowniczej. Zgodnie ze statystykami branżowymi jest to między 5 a 10% ogółu wartości inwestycji. Nie mniej jednak to właśnie mufy reprezentują część inwestycji, która w największym stopniu determinuje niezawodność sieci. Nawet do 90 procent wszystkich uszkodzeń na preizolowanych rurociągach ciepłowniczych jest spowodowane przez mufy o niedostatecznej jakości. Gdy w grę wchodzi jakość - nie uznajemy kompromisów.

Dlaczego Mittel TSC®

 • Trwałość potwierdzona w ekstremalnych warunkach
  Mittel TSC ® pozwala na wykonanie muf o wytrzymałości oraz żywotności tożsamej z tą charakteryzującą same rury. Mufy te są zgodnie z normami EN 489:2003 oraz EN489:2009. Ponadto testy przeprowadzone przez Fernwärme-Forschungsinstitut (FFI) w Hanowerze potwierdziły, że mufy wykonane w tej technologii w teście skrzyniowym są w stanie wytrzymać obciążenia nawet 20-krotnie przekraczające te wymagane przez normę EN 489.
 • Efektywność kosztowa i niespotykana wszechstronność
  Mufy Mittel TSC® mogą być wykonane dla szerokiego spektrum średnic (90-2000mm) oraz na rurach wszystkich producentów. Długość mufy jest ograniczona tylko przez Państwa realne potrzeby. Pojedyncze mufy mogą mieć nawet 6 metrów długości! Ponadto system Mittel TSC® pozwala na wykonanie złączy każdego typu – od zwykłych odgałęzień poprzez mufy zakończeniowe, łuki, nietypowe mufy redukcyjne, na obudowach zaworów skończywszy.W systemie Mittel TSC® mufy nie są wykonywane z dedykowanych rękawów / płyt polietylenowych z zatopioną siatką grzewczą. Nasze mufy wykorzystują standardowe rękawy polietylenowe oferowane przez każdego producenta rur. Daje to dużą elastyczność przy wyborze dostawcy i minimalizuje ryzyko niepożądanych opóźnień podczas robót.
 • Usprawniona budowa nowych i naprawa już istniejących rurociągów. Kurz, piach, żwir i woda to najwięksi wrogowie każdej mufy. Aby efektywnie ograniczyć negatywny wpływ tych czynników, złącza w systemie Mittel TSC® wykonane są tylko z otwartych rękawów polietylenowych. Otwarte rękawy znacząco polepszają środowisko pracy, ułatwiają usuwanie wszystkich zanieczyszczeń oraz redukują czas przeznaczony na działania przygotowawcze poprzedzające mufowanie. Ponadto użycie otwartych rękawów usprawnia proces budowy sieci oraz umożliwia dokonanie napraw polietylenowych powłok osłonowych bez przerywania pracy rurociągu.

 • Pełna kontrola
  W pełni skomputeryzowana jednostka zgrzewająca nieustanie monitoruje parametry procesu: temperaturę, czas zgrzewania oraz zasilanie. Jeśli proces zgrzewania odbiega od zaprogramowanych parametrów, zgrzewanie jest przerywane i uaktywnia się alarm. Zgrzewarka sama komunikuje, co było powodem przerwania procesu. Ponadto jednostka zgrzewająca Mittel TSC® sama rozpoznaje średnice płaszcza i dobiera parametry zgrzewania – pozwala to na zmniejszenie prawdopodobieństwa popełnienia błędu. Dla lepszej administracji danych nasza jednostka zgrzewająca jest wyposażona w GPS, wbudowany twardy dysk oraz moduł Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji z komputerem. Dzięki tym cechom zawsze istnieje możliwość odtworzenia dokładnego przebiegu procesu wykonania poszczególnej mufy (pozycja, dane procesu zgrzewania, data, dane technika który ją wykonał, itp.).
 • Bezproblemowe wykonanie muf w trudnodostępnych miejscach. Urządzenia Mittel TSC® zostały zaprojektowane w sposób nie tylko gwarantujący niezawodność, ale również ergonomię i łatwość użycia. Jedna zgrzewarka oraz jeden zestaw dwóch tytanowych narzędzi zgrzewających mogą być wykorzystane do wykonania muf na wszystkich średnicach. Niska waga sprzętu nie tylko zwiększa komfort technika, lecz również ułatwia wykonywanie muf w miejscach trudnodostępnych.
 • Technicy certyfikowani przez Mittel
  W celu zapewnienia najwyższej jakości oraz trwałości, mufy Mittel TSC® są wykonywane tylko przez certyfikowanych techników.

Zapraszamy do współpracy. Nie boimy się trudnych wyzwań.


Szczegółowe informacje: tel. 89 524 12 14

Pliki

Aktualności

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: 13.1 °C
Prędkość wiatru: 0.9 m/s
Nasłonecznienie: 1.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 946.2 m3/h
Moc źródła ciepła: 38.9 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 77.3 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 40.0 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 836.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 29.7 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 73.0 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 42.0 °C

facebook