pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze będzie cieplej...

Ogrzewamy serduszka...

 • Ujęli w kadrze dziecięce marzenia

  dodano: 2015-11-22 11:52:00

  O pozytywnej sile marzeń, pomocnej w walce z cierpieniem i chorobą, mogliśmy przekonać się 19 listopada, podczas oficjalnej prezentacji charytatywnego projektu, realizowanego przez Zespół Placówek Specjalnych oraz Stowarzyszenie BLUR, z pomocą sponsorów.

  Kalendarz  Energia Marzeń 2016 jest pokłosiem warsztatów fotograficznych, prowadzonych w szkole szpitalnej przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Od stycznia 2015 r. zajęcia dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitala - prowadzili członkowie Warmińsko –Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR w Olsztynie. We wrześniu, na jeden dzień,  sala zabiegowa Szpitala Dziecięcego zamieniła się studio fotograficzne dla małych modelek i modeli. Dzieci przebrane w stroje prawdziwych zawodowców pokazują, że mimo choroby i cierpienia nie zapominają o marzeniach i woli walki z chorobą.

  -Codziennie pracujemy na 10 oddziałach, gdzie przebywa około 200 dzieci – mówi Anna Jęsiak, jedna z pomysłodawczyń stowarzyszenia ZPS+, działającego przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym – Ten kalendarz pokazuje, że nawet w szpitalu dzieci marzą i myślą o przyszłości. Mali modele mogli wcielić się w zawody, które chcieliby kiedyś wykonywać.  

  Autorami zdjęć do kalendarza są Rafał Kaźmierczak (Artysta FIAP) i Olga Mosakowska. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie na realizację zajęć edukacyjnych i wychowawczo-plastycznych w szkole szpitalnej, dzięki  którym  mali pacjenci szybciej powracają do zdrowia, odzyskują wiarę we własne siły i możliwości. Rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Pobudzają swoją wyobraźnię i podnoszą pewność siebie. Mają motywację do realizacji marzeń.

  19 listopada w Sali konferencyjnej MPEC odbyło się spotkanie podsumowujące projekt warsztatów fotograficznych oraz kalendarza, połączone z wystawą wszystkich zdjęć. Spółka, w ramach podpisanego ze Szkołą listu intencyjnego oraz akcji „Ogrzewamy serduszka” jest jednym ze sponsorów kalendarza.

Zdjęcia

Aktualności

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook