pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze będzie cieplej...

Wspieramy społeczność lokalną

 • Oni wiedzą, jak pomagać

  dodano: 2018-12-16 13:12:00

  Chęć pomocy innym trzeba kształtować od najmłodszych lat. Wie o tym Kinga Rurys, koordynatorka wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Olsztynie.

  — O współpracy ze spółką MPEC pomyślałam w czasie wakacji — wspomina Kinga Rurys. — Wcześniej wysyłałam propozycje do różnychfirm i czekałam na odzew. Okazało się, że spółka MPEC wyraziła chęć współpracy. Podpisaliśmy umowę w październiku, a teraz spółka sfinansuje nasze działania. Koordynatorka cieszy się, bo organizowany kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów szkoły na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” zapowiada się imponująco.

  — Mogą powstać naprawdę piękne prace. Będą choinki z masy solnej, aniołki. Materiały, które potrzebne będą do wykonania tych ozdób, zostały zakupione za środki przekazane nam przez spółkę — podkreśla koordynatorka. — Cieszymy się, bo dzięki temu wsparciu można było zakupić droższe farby, materiały konieczne do wykonania ozdób, i z pewnością będą one ciekawsze. Nasz kiermasz w ubiegłym roku cieszył się dużym powodzeniem. Teraz jestem przekonana, że figurki, które zrobią dzieci, będą jeszcze ładniejsze. Po kiermaszu uczniowie przekażą kartki świąteczne dzieciom przebywającym w szpitalach – to będzie jedno z działań akcji Marzycielskiej Poczty. Zakup znaczków i kartek też sfinansowała spółka MPEC. W styczniu Kinga Rurys zaplanowała rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na logo Szkolnego Koła Wolontariatu. Nagrodę dla zwycięzcy ufundowała spółka MPEC.

  — W czerwcu rozstrzygniemy konkurs na zebranie największej liczby zakrętek w ramach akcji „Wkręć się”. MPEC jest sponsorem nagrody dla zwycięskiej klasy – bilety do kina Helios – wylicza Kinga Rurys. — W czerwcu rozstrzygniemy konkurs na Superwolontariusza, potem, dodatkowo, zkupimy dzieciom kamizelki odblaskowe. To również dzięki wsparciu spółki. To cieszy, bo czuje się, że nie jesteśmy sami. My też pomagamy, dzieci uczestniczą w zbiórkach na rzecz potrzebujących. Teraz dzieci zobaczą, że ktoś docenia ich zaangażowanie. To bardzo cenne.

Aktualności

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook