pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze będzie cieplej...

Wspieramy społeczność lokalną

 • Obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Gutkowie

  dodano: 2013-06-11 10:13:00

  Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny organizowane przez Radę Osiedla Gutkowo, Szkołę Podstawową nr 19 oraz Gimnazjum nr 15 w Gutkowie są obchodzone w szczególny sposób.  To czas na uświadomienie sobie istotnych wartości jak rodzina, lokalna kultura i integracja. Festyn jest także okazją do spotkania z innymi mieszkańcami, a dla dzieci - atrakcyjną formą spędzenia czasu.

  Oprócz degustowania kiełbasek przyrządzanych przez prawdziwego pirata, pysznych lodów i innych słodkości, mali i więksi uczestnicy biorą udział w rodzinnych zawodach sportowych oraz konkursach z nagrodami. Drużynowe potyczki – wyścigi w workach, czy bieg z jajkiem na łyżce – integrują mieszkańców okolicznych ulic i osiedli oraz pozwalają poznać swoich najbliższych sąsiadów. Na scenie występują uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum prezentując swoją twórczość i zainteresowania. Atrakcją są także pokazy strażackie, pogotowia ratowniczego, militariów, motoryzacji oraz warsztaty plastyczne (m. in. origami, tworzenie biżuterii). Po aktywnej zabawie na uczestników czeka zdrowa żywność oraz warmińskie specjały.

   

  Tak było na tegorocznym festynie z okazji XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, który odbył się 25 maja 2013 r. pod hasłem „Rodzina skarbnicą tradycji”.

Aktualności

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook