pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze będzie cieplej...

Aktualności

  • Ciepło u naszych odbiorców

    dodano: 2018-09-27 10:56:00

    Ciepło z sieci miejskiej na potrzeby centralnego ogrzewania dociera już do naszych największych odbiorców, m. in. Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty, Kormoran, Perkoz czy Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wtorkowy spadek średniej dobowej temperatur do 7,3 stopnia Celsjusza sprawił, że do Pogotowia Ciepłowniczego intensywnie napływają nowe zgłoszenia, a nasze rejony nieustannie pracują nad uruchomieniem węzłów cieplnych na potrzeby c.o.

    Pamiętajmy, że przy pierwszym uruchomieniu grzejników należy przekręcić ich pokrętła maksymalnie w prawo (na piątkę lub czerwoną gwiazdkę), a po nagrzaniu zredukować do odpowiedniej dla nas temperatury. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem dostępnym na naszej stronie internetowej, w którym znajdziecie Państwo informacje na temat efektywnego wykorzystywania ciepła w swoich mieszkaniach. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pogotowie Ciepłownicze pod numerem tel. 993 lub 89 526 85 13.

    Jaka jest droga, którą pokonuje ciepło z olsztyńskiego MPEC, zanim trafi  do domowych grzejników? Kto decyduje o włączeniu ogrzewania i jak wygląda cały proces? Prezentujemy grafikę, która odpowie na te i inne pytania. Jednocześnie przypominamy, że Spółka MPEC jest gotowa dostarczać ciepło przez cały rok, a o momencie uruchomienia ogrzewania decyduje potrzeba odbiorcy.

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: 11.4 °C
Prędkość wiatru: 0.4 m/s
Nasłonecznienie: 173.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 975.5 m3/h
Moc źródła ciepła: 34.0 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 72.6 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 42.8 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 797.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 26.4 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 70.0 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 41.0 °C

facebook