pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze będzie cieplej...

Wspieramy społeczność lokalną

 • 65 lat ulubionego teatru dla najmłodszych

  dodano: 2018-12-16 13:19:00

  Olsztyński Teatr Lalek świętował w tym roku jubileusz 65-lecia działalności. W październiku odbyła się uroczysta gala, którą wsparła spółka MPEC.

  — Przy okazji jubileuszu udało nam się po raz pierwszy nawiązać współpracę ze spółką MPEC — tłumaczy Anna Ratkowska, zastępcadyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek. — Takie współdziałanie jest niezwykle ważne i mam nadzieję, że będzie kontynuowane. Chcielibyśmy, by spółka MPEC pozostała z nami na dłużej. Nie będę ukrywać, że bez wsparcia m.in. spółki MPEC nie udałoby się w ten sposób świętować tej wyjątkowej dla nas okazji, jaką był jubileusz. Szczególnie, że w 2018 roku podjęliśmy wyzwanie i zrealizowaliśmy aż siedem premier, co było dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Wsparcie lokalnych przedsiębiorców, spółek miejskich jest więc dla nas bardzo istotne.

  Dyrektor dodaje również: — To był dla nas ważny rok. W czasie październikowej gali odbyło się m.in. otwarcie jubileuszowej wystawy. Można ją oglądać jeszcze do końca roku. Znalazły się na niej stare plakaty, afisze ze spektakli, które powstawały w czasie tych 65 lat, ale również kostiumy, projekty scenografii oraz zdjęcia prezentujące, jak wyglądały projekty na scenie.

  Jubileuszowy rok był okazją do przypomnienia historii OTL. Dziś Olsztyński Teatr Lalek mieści się w centrum Olsztyna, przy ul. Głowackiego, choć wiele osób pamięta jego siedzibę przy rondzie Bema. Obecnie w Olsztyńskim Teatrze Lalek grany jest repertuar zarówno dla dzieci, dla młodzieży, jak i dorosłych (od 2000 roku istnieje oficjalna Scena dla Dorosłych). Teatr jest również organizatorem Festiwalu Halabardy

  — Najmniejsza Kreacja Aktorska i współorganizatorem Spotkania Teatrów Jednego Aktora – SOLO. Jubileuszowa gala była okazją do wspomnień i podziękowań osobom najdłużej związanym z teatrem. — Przy okazji jubileuszu dotarliśmy do archiwalnego nagrania z lat 90., kiedy teatr przeprowadzał się do nowej siedziby przy ulicy Głowackiego po byłym Komitecie Centralnym — dodaje Anna Ratkowska. — Fragment tego dokumentu można było obejrzeć w czasie gali. To była okazja do podróży w przeszł0ść, czyli wspomnień czar, ale też rozmów o przyszłości. Mamy nadzieję i bardzo bym sobie życzyła, aby 70-lecie Olsztyńskiego Teatru Lalek udało się świętować w nowej siedzibie.

  Źródło: Czasopismo MPEC Sp. z o.o. w Olsztynie - Dobra Energia 2 (23) grudzień 2018. 

   

   

Aktualności

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook