pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze będzie cieplej...

Ogrzewamy serduszka...

 • 25. rocznica Konwencji o Prawach Dziecka

  dodano: 2015-01-08 09:32:00

  20 listopada 2014r. w holu olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego odbyła się uroczystość 25. rocznicy  uchwalenia  Konwencji  o  Prawach Dziecka. Zaproszonymi gośćmi byli, mianowani w maju b.r, szeryfowie praw dziecka. Wśród nich znajduje się Prezes Zarządu Spółki MPEC  - Konrad Nowak.

  Podczas uroczystości nie zabrakło muzycznych i filmowych atrakcji. Na uczestników czekał również słodki poczęstunek w postaci tortu. Pacjenci przygotowali dla mianowanych szeryfów praw dziecka różnorodne upominki w postaci piosenek, laurek, wierszyków, plakatów i kwiatów. Największą atrakcją był konkurs stanowiący nie lada wyzwanie dla każdego szeryfa. Celem było zobrazowanie wiersza czytanego przez dziecko w formie rysunku. Ta część imprezy przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości.

  W ramach długofalowej współpracy MPEC ze Szkołą Przyszpitalną, reprezentant Spółki, Radosław Leszczyński wręczył dyrekcji placówki czek na wyposażenie dwóch świetlic na nowo otwartym Oddziale Chirurgii Szyi i Głowy. Zakupione wyposażenie w postaci gier planszowych rozwija kreatywność małych pacjentów, sprzyja ich integracji, a przede wszystkim – pozwala zapomnieć o problemach i miło spędzić czas.

  -Dzieci okleiły gry logiem MPEC, a następnie zabrały się do ich rozpakowywania. Radość dzieci przy korzystaniu z nowych, kolorowych gier jest nie do opisania – opowiada Aleksandra Kamińska, pedagog i logopeda Szkoły Przyszpitalnej.

  fot. ZPS w Olsztynie

Aktualności

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: °C
Prędkość wiatru: m/s
Nasłonecznienie: W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: m3/h
Moc źródła ciepła: MW
Temp. wody zasilającej MSC: °C
Temp. wody zwracanej z MSC: °C

facebook