pl en

MPEC Olsztyn

...z nami zawsze będzie cieplej...

Aktualności

 • Barwienie wody sieciowej 2019

  dodano: 2019-08-21 08:00:00

  W najbliższych dniach woda w sieci ciepłowniczej MPEC może zmienić kolor. Nie jest to jednak wynik awarii, a coroczne badanie szczelności infrastruktury ciepłowniczej. Jeśli ktoś zobaczy płynącą wodę w kolorze jaskrawo żółtozielonym, powinien zawiadomić Pogotowie MPEC.

  Barwienie wody sieciowej jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Ma na celu wykrycie nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo  pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz kranach ciepłej wody użytkowej. Barwiona woda może pojawić się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w rurach i grzejnikach znajdujących się w mieszkaniach.

  Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej żółtozielonej barwie. Liczymy tu bardzo na pomoc mieszkańców Olsztyna. W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu Pogotowia Ciepłowniczego: 993 lub (89) 526 85 13 albo przekazać wiadomość na adres e-mail: biuro@mpec.olsztyn.pl, pogotowie@mpec.olsztyn.pl.

  Środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt, i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła. Jednak w przypadku wystąpienia, po kontakcie z zabarwioną wodą, jakichkolwiek niepokojących objawów – prosimy o pilny kontakt z lekarzem. Jednocześnie informujemy, że zastosowany preparat używany jest głównie do barwienia produktów chemii gospodarczej oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych.

  O poprzedniej akcji barwienia, która ujawiła nieszczelności sieci przy ul. Wańkowicza można przeczytać pod linkiem: Zabarwiona woda ujawniła nieszczelności - 3.04.2017

Aktualności

Sklep internetowy

Sprawdź ofertę

Stacja meteo "Słoneczny Stok" w Olsztynie

Położenie geograficzne: 53°47' N; 20°30' E
Temperatura powietrza: 10.9 °C
Prędkość wiatru: 0.3 m/s
Nasłonecznienie: 176.0 W/m2

Ciepłownia "Kortowo"

Przepływ wody sieciowej: 1003.6 m3/h
Moc źródła ciepła: 32.3 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 70.2 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 42.7 °C

Elektrociepłownia "Michelin"

Przepływ wody sieciowej: 821.0 m3/h
Moc źródła ciepła: 27.7 MW
Temp. wody zasilającej MSC: 68.0 °C
Temp. wody zwracanej z MSC: 41.0 °C

facebook